Liderul PMP, Elena Udrea, a lansat miercuri, în cadrul interviurilor Adevărul Live, noi atacuri dure la adresa fostului său coleg de partid, Vasile Blaga.
După ce în urmă cu doar câteva zile, în cadrul interviurilor video PSnews.ro, Elena Udrea a precizat că un martor din dosarul Microsoft ar fi spus că niște bani ar fi ajuns la Vasile Blaga, șefa PMP continuă războiul cu liderul democrat- liberalilor, dar și cu Victor Ponta.
”Ar fi o premiera pentru ca spre exemplu domnul Ponta e nominalizat in dosare penal, el, familia, socrul, si totusi sta bine in functii. Si domnul Blaga e implicat in dosare penale si raman in functii. Nimeni nu se retrage dintr-o functie din cauza dosarelor in Romania. Eu nu sunt acuzata in niciun dosar. Numele meu e vehiculat in dosare in care apar persoane din apropierea mea, cand oameni care desi sunt nominalizati in astfel de dosare, Ponta, Blaga, Sarbu, Vosganian, totusi nimeni nu spune nimic si eu vorbesc tot despre Elena Udrea”, a precizat miercuri Elena Udea.
”Voi continua sa ma raportez impotriva domnului Victor Ponta si a Guvernului. Eu am spus mereu, iesiti oameni buni si votati impotriva lui Ponta. Ca urmare, eu raman in continuare sa reprezint pe cei care cred ca guvernarea Ponta nu aduce nimic bun si voi fi o voce critica a acestei guvernari. Voi fi atenta si la modul in care domnul Iohannis isi respecta obligatiile pe care si lee-a luat. Bine, el nu a zis ca il da jos pe Ponta, noi ne-am amagit.
(..) Da, voi vota o eventuala motiune a PNL. Sigur. Noi suntem un partid de opozitie, singurul care s-a luptat cu domnul Ponta”, a mai adăugat liderul PMP.
Elena Udrea a mai precizat că Victor Ponta nu i-a oferit lui Băsescu o casă de protocol din ranchiună.
”Domnul Iohannis facandu-i respiratie gura la gura il mai tine premier pe domnul Ponta. Insa domnul Ponta nu reuseste sa iara din comportamentul pe care l-a avut. El a spus una si a facut alta intotdeauna. Acum spune ca e un intelept, un om capabil sa construiasca dar nu putea cu Basescu, dar tot Ponta nu a fost in stare sa respecte legea si sa-i dea lui Traian Basescu o locuinta. De ce? Din ranchiune, din incapacitatea de a se comporta la nivelul functiei pe care o ocupa. Victor Ponta nu-i da casa pentru ca e un ranchiunos! El voia sa mearga la Consiliu, si pentru ca s-a dus presedintele, ca sa nu rada lumea de el, s-a suparat si nu-i mai da locuinta”, a mai punctat Udrea.
”Cea mai nefericita actiune a lui Iohannis e aceasta prietenie dintre el si domnul Ponta”, a conchis Udrea despre relația Ponta- Iohannis.
foto: jurnalul.ro
SOLUTII TERMICE cu RANDAMENT SPORIT
ÎNCĂLZIREA PRIN PELEȚI DIN LEMN SAU DIN HARTIE: Convenabila, accesibila si de durata!
Servicii de arhivare fizica
Documentele trebuie pastrate si depozitate cu grija, in spatii special amenajate in cadrul carora factorii mentionati anterior sunt strict controlati iar efectual acestora este drastic monitorizat si diminuat. Documentele vechi nu sunt numai documente!
Facebook
LinkedIn
RSS