Sport

Meciul anului! CSU Craiova – CFR Cluj, 1-1 la pauză. Campioana se poate decide, în premieră, la lovituri de penalty

UPDATE 21.20: Universitatea Craiova şi CFR Cluj sunt la egalitate, 1-1, luni seara, la pauza meciului care va decide campioana României în ediţia 2019-2020 a Ligii I de fotbal, pe Stadionul ”Ion Oblemenco” din Craiova.

Universitatea a deschis scorul în min. 10, prin Dan Nistor, cu un şut superb de la circa 25 de metri, dar CFR a egalat prin fundaşul brazilian Paulo Vinicius (36), cu o lovitură de cap, în urma unui corner executat de Ciprian Deac.

__________________________________________________________________________

Meciul care decide campioana din Liga 1 se joacă pe stadionul „Ion Oblemenco” din Craiova. CFR Cluj poate câştiga al treilea titlu la rând, dar are în faţa singurul adversar care i-a pus probleme în acest play-off. Universitatea Craiova poate câştiga titlul dacă nu va pierde în faţa ardelenilor.

Partida se joacă fără spectatori, iar în caz de egalitate după 90 de minute se va intra în prelungiri şi eventual şi lovituri de departajare.

Universitatea Craiova (4-3-3): Pigliacelli – Vlădoiu, Cosic, Acka, Vătejelu – Nistor, Mateiu, Cicâldău – Bărbuţ, Koljic, Mihăilă

Rezerve: Popescu, Mitran, Bălaşa, Ivanov, Qaka, Ivan, Vangenin, Baiaram, Niţu

Antrenor: Cristiano Bergodi

CFR Cluj (4-3-3): Arlauskis – Susic, Vincius, Boli, Camora – Itu, Bordeianu, Deac – Omrani, Rondon, Joca

Rezerve: Rus, Cestor, Burcă, Hoban, Luis Aurelio, Chipciu, Pereira, Petrlia, Costache

Antrenor: Valeriu Bordeianu

Arbitru: Ovidiu Haţegan/Asistenţi: Octavian Şovre şi Vasile Marinescu

Servicii de arhivare fizica

Documentele trebuie pastrate si depozitate cu grija, in spatii special amenajate in cadrul carora factorii mentionati anterior sunt strict controlati iar efectual acestora este drastic monitorizat si diminuat. Documentele vechi nu sunt numai documente!

SOLUTII TERMICE cu RANDAMENT SPORIT

ÎNCĂLZIREA PRIN PELEȚI DIN LEMN SAU DIN HARTIE: Convenabila, accesibila si de durata!

Click aici si vezi oferta!

Adauga Comentariu

Lasa un Raspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile necesare sunt marcate *

Poți folosi aceste taguri și atribute HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Acest sit folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.

Sport
@#

Stirile PH va prezinta informatii zi de zi atat din judetul Prahova cat si din tara.

Mai mult din Sport

placeholder-large

Simona Halep a câştigat prima dată turneul de la Roma, după abandonul Karolinei Pliskova

redactie20/09/2020

Cinci jucători au fost excluşi de pe tabloul calificărilor de la Roland Garros din cauza Covid-19

Simona Halep și-a aflat adversara din finala de la Roma

redactie19/09/2020

Victorie categorică pentru Simona Halep – S-a calificat între primele opt jucătoare ale turneului de la Roma

redactie17/09/2020

FCSB, în turul trei preliminar al Ligii Europa, după un meci nebun cu Backa Topola. S-au marcat 21 de goluri

Simona Halep şi Monica Niculescu au ratat calificarea în sferturile de finală ale turneului de la Roma, la dublu