
Directorul interimar al DSP Suceava, dr. Manuela Trifan, a declarat că au fost confirmați pozitiv 31 de pacienți și 28 de angajați. Astfel, nimeni nu mai intră și nu mai iese din spital.
„S-a declarat carantină acolo, spitalul este carantinat, nimeni nu o să mai iasă nu o să mai intre. Pacienții infectați vor fi îngrijiți de personalul medical depistat pozitiv asimptomatic. Toată lumea stă acolo timp de două săptămâni. O parte din personalul depistat pozitiv va sta în izolare la domiciliu.Urmau să stabilească cine vine și cine rămâne la domiciliu. Este vorba despre 31 de pacienți infectați cu covid și 28 de angajați”, a declarat dr. Manuela Trifan. Știre transmisă inițial de realitateadesuceava.net
SOLUTII TERMICE cu RANDAMENT SPORIT
ÎNCĂLZIREA PRIN PELEȚI DIN LEMN SAU DIN HARTIE: Convenabila, accesibila si de durata!
Servicii de arhivare fizica
Documentele trebuie pastrate si depozitate cu grija, in spatii special amenajate in cadrul carora factorii mentionati anterior sunt strict controlati iar efectual acestora este drastic monitorizat si diminuat. Documentele vechi nu sunt numai documente!
Facebook
LinkedIn
RSS