
Paul Stănescu a fost taxat pentru poziţiile critice pe care le-a avut în ultima perioadă. La două zile după ce a votat împotriva candidaturii Vioricăi Dăncilă la prezidenţiale, premierul l-a înlocuit din funcţie pe unul dintre oamenii lui Stanescu.
Dăncilă l-a schimbat din fruntea Inspectoratului de Stat în Construcții pe Emil Albotă, considerat un apropiat al vicepremierului.Acesta a fost înlocuit cu Nelu Stelea, care a mai condus instituția în mandatul de premier al lui Victor Ponta.
Emil Albotă ocupa postul din ianuarie 2017, de pe vremea când premier era Sorin Grindeanu.
El este membru al PSD din toamna lui 2016 și a fost promovat de baronul de Olt Paul Stanescu.
Inspectoratul de Stat în Construcții este o instituţie cheie, ce eliberează autorizaţiile şi verifică aplicarea regulilor în materie de calitate.
- Oltenii dau vina pe arbitraj după remiza cu Honved: „Trebuia cartonaș roșu! Nu l-am înțeles”
- România, admonestată de Comisia Europeană pentru restricţiile la comeţul cu gaze naturale
- Baronul de Olt, Paul Stănescu, pedepsit de Dăncilă
- Mihnea Năstase, fiul lui Adrian Năstase, numit consilier onorific al vicepremierului Mihai Fifor
Citește și…
SOLUTII TERMICE cu RANDAMENT SPORIT
ÎNCĂLZIREA PRIN PELEȚI DIN LEMN SAU DIN HARTIE: Convenabila, accesibila si de durata!
Servicii de arhivare fizica
Documentele trebuie pastrate si depozitate cu grija, in spatii special amenajate in cadrul carora factorii mentionati anterior sunt strict controlati iar efectual acestora este drastic monitorizat si diminuat. Documentele vechi nu sunt numai documente!
Facebook
LinkedIn
RSS